Červenec 27, 2016

Vše o novém kombi Volvo V90: informace, recenze, videa

Nové Volvo V90 vychází z tradice značky Volvo v segmentu kombi a ztělesňuje to nejlepší, co od moderního kombi můžete očekávat. Svědčí o tom také ocenění v anketě Auto roku 2017, kde bylo Volvo V90 oceněno hned ve dvou kategoriích: V90 se umístilo třetí v hlavní kategorii ankety Auto roku, navíc získalo ocenění Technická inovace roku za semiautonomní řízení Volvo Pilot Assist.

 

Design

Volvo V90Auto se vyznačuje elegantním exteriérem, kterému dominují výrazné LED světlomety ve tvaru Thorova kladiva. Tyto světlomety poskytují oproti běžným halogenovým světlometům až dvakrát více světla a mají širší a delší dosah světelného paprsku. Vůz je vybaven bočním přisvětlením pro zatáčení, který vám osvětlí plochu ve směru, kam zatáčíte, zároveň umí systém automaticky odstínit část světla tak, abyste neoslňovali protijedoucí vůz a zároveň měli ideální viditelnost.

Interiér kombinuje přírodní materiály s moderními technologiemi. Je laděn do jednoduchého a elegantního skandinávského stylu, který má vyvolávat pocit otevřeného prostoru a svobody. Panoramatická střecha umocňuje pocit spojení s okolním světem.

Ve voze je instalován systém Sensus, který ovládáte intuitivním dotekovým displejem nebo tlačítky přímo na volantu. Systém spojuje různé funkce včetně navigace, konektivity nebo rádia. Potěší také audio systém Premium Sound a čtyřzónová automatická klimatizace.

>> Máte zájem o nové Volvo V90? Objednejte se na testovací jízdu!

 

Bezpečnost

Během jízdy můžete využívat naše inteligentní bezpečnostní systémy Intellisafe. Tento systém pomáhá předcházet dopravním nehodám a chrání řidiče i spolujezdce v případě, že k nehodě dojde. Systém umí rozpoznat chodce, cyklisty, ale i větší zvířata, která se mohou nečekaně objevit na cestě. Kamera s výhledem 360° dokáže zobrazit vůz z ptačí perspektivy. Vůz je také vybaven kontrolou bdělosti řidiče, asistentem pro jízdu v pruzích nebo systémem pro čtení dopravních značek.

 

Volvo V90 v číslech

  • Volvo V90 interiérdélka x šířka x výška x rozvor (mm): 4936 x 2019 x 1475 x 2941
  • maximální objem kufru: až 1526 l
  • hmotnost: 1825–2100 kg (podle pohonné jednotky)
  • motorizace:

benzínové motory: T5 přeplňovaný řadový čtyřválec 2 (187 kW a 350 Nm), T6 AWD přeplňovaný řadový čtyřválec 2 l (235 kW a 400 Nm), T8 AWD přeplňovaný řadový čtyřválec 2 l (235 kW a 400 Nm)+ el. motor

naftové motory: D4 přeplňovaný řadový čtyřválec 2 l (235 kW a 400 Nm), D5 AWD přeplňovaný řadový čtyřválec (173 kW a 480 Nm)

Hnací agregát T8 Twin Engine umožňuje řidiči využívat tři režimy jízdy (pure, hybrid, power), díky kterým můžete využívat maximální výkon vozu díky spolupráci benzínové a elektrické jednotky, při elektrickém pohonu si můžete užít klidnou a tichou jízdu, zatímco hybridní režim je ideální pro každodenní příjemnou a efektivní jízdu.

>> Máte zájem o vozy Volvo? Podívejte se na naši nabídku.

 

Tipy na recenze

Auto.cz: Volvo V90 a S90 první jízdní dojmy ze Španělska.

Aktualne.cz: Nový obří kombík Volvo V80 zaujal „flusačkou“, která zachraňuje jeho naftový motor.

Autorevue.cz: Volvo V90 odhaleno se vší parádou.