Červenec 19, 2017

Vozy Polestar slaví úspěchy na světových i českých šampionátech

Historic double victory and World Championship lead at the NürburgringWTCC neboli Mistrovství světa cestovních automobilů je nejprestižnější motoristická akce pro závodní speciály a Volvo S60 patří bezpochyby mezi jeho největší hvězdy. Nedávno se podařilo vozu s výrazným modrým lakem předjet všechny protivníky na nejobtížnějším okruhu na světě, kterým je Severní smyčka Nürburgringu. Závod s tímto vozem vyhrál Thej Björk, druhý skončil jeho kolega Nick Catsburg.

„Měl jsem opravdu dobrý start – z šestého místa jsem šel hned na třetí. A pak se mi povedlo prokousat se i přes zbývající dva jezdce. Jsem hrdý, že jsem přidal Nürburgring do seznamu vítězných závodů,“ okomentoval své vítězství hrdina Björk.

>> Chcete si přečíst více o vozu S60 Polestar? Vše se dozvíte v našem článku.

 

Úspěchy Polestar v České republice

V domácím měřítku soutěží s vozem V60 Polestar Andrej Procházka, a to v motoristických sprintech, které se pořádají v rámci tuningových srazů. Z jeho posledních výsledků můžeme vyzdvihnout druhé místo v Milovicích a v Panenském Týnci a především vítězství v Kopřivnici.

A co o Volvu říká jeho hrdý řidič? „V60 Polestar je přesně ten vůz, se kterým můžete denně dojíždět do práce a na závody taky jezdí po ose. Na startu je celá směska zajímavých aut a naše Volvo tam mezi nimi příjemně vyčnívá. Neztratí se pak ani mezi tuningovými speciály. Často se setkávám s dotazy, co všechno jsem na autě navíc ladil, a někdy mi ostatní ani nechtějí uvěřit, že je to všechno takhle rovnou z fabriky.“

Polestar exterior motion shots

V této sezóně máte stále možnost spatřit vozy Polestar přímo v akci – Andrej Procházka se zúčastní několika závodů, kam jej můžete přijít podpořit:

  • 21.–22. 7. v Milovicích
  • 28.–29.7. v Jindřichově Hradci
  • 11.–12. 8. v Příbrami
  • 22.–23. 9. v Mnichově Hradišti

 

Čím jsou výjimečné?

Volva S60 a V60 mají přeplňovaný čtyřválec s výkonem 370 koní, automatickou převodovku a pohon všech kol. Podvozek má jinou geometrii, hlavní hvězdou jsou plně stavitelné tlumiče Öhlins. V návodu najdete optimální setup nastavení pro určitý typ silnice (dráhy) a počasí. Ceny modelů S60 a V60 Polestar začínají na 1,6 milionu korun.

>> Máte zájem o vozy V60 a S60 Polestar? Kontaktujte nás.