Říjen 13, 2016

Volvo V90 Cross Country: informace, recenze, videa

New Volvo V90 Cross Country DrivingŠvédská automobilka se profiluje jako výrobce robustních a luxusních automobilů, které si poradí za každého počasí a na každém povrchu. A právě takové je nové Cross Country, které uzavírá novou devadesátkovou modelovou řadu (tvořenou Volvem V90 a Volvem S90). Výroba nového modelu začíná na podzim 2016.

Nové Volvo bylo otestováno v těch nejtěžších podmínkách, a to nejen v mrazu v extrémně nízkých teplotách, ale také na vyprahlé poušti. K tomu má Volvo vytvořená dvě testovací centra – jedno ve Švédsku a druhé v americké Arizoně – s cílem zajistit funkčnost vozů ve všech možných situacích a vytvářet opravdu všestranné vozy.

>> Přehled modelové řady Volvo – výběr z nových vozů.

Nové Volvo v90 Cross Country má navíc inspirovat lidi, aby znovu objevili své životní vášně, aby unikli od všedních dnů a přehodnotili své životní priority. Hlavním mottem nové kampaně se stal legendární proslov Alana Wattse z roku 1959, v němž říká „Žijte naplno právě teď“. V rámci této kampaně se poprvé představí nové Volvo v České republice na zasněžených svazích ski areálu Monínec, a to od 23. do 25. února.

Exteriér

Volvo V90 Cross Country je postaveno na modulární platformě SPA. Jeho křivky je možné doplňovat prostřednictvím volitelného příslušenství, které dodává vozu ještě elegantnější nebo naopak robustnější výraz. Klasické kombi V90 se u Cross Country posouvají na vyšší úroveň díky pohonu všech kol, vyšší světlé výšce a podvozku optimalizovaném pro dosažení maximálního komfortu a ovladatelnosti. Může se pochlubit také spodním krytem předního nárazníku a rozšířením lemu blatníku v černém odstínu Charcoal (nebo v odstínu karoserie).

Podle výrobce je vůz stvořen jako kombinace silného exteriéru navrženého pro výkon a luxusního skandinávského interiéru. Stejně tak kombinuje terénní schopnosti s elegancí kombi.

 

Interiér

InteriorNové V90 Cross Country vybočuje ze zajetých linií svého segmentu především luxusním interiérem. Ten odpovídá vybavenosti modelu V90, samozřejmostí jsou různé funkce konektivity a zábavní funkce. Oproti kombi V90 je ale nové Cross Country vybaveno high-endovým audiosystémem s reproduktory Bowers & Wilkins.

Systém CleanZone vám umožní dýchat čistější vzduch, než je venku díky filtrování škodlivých částeček a pachů. Samozřejmostí je otevíratelná panoramatická střecha, která sahá od předních až po zadní sedadla a prosvětluje interiér.

 

Technologie

Při jízdě v terénu pomůže především Asistent pro bezpečný sjezd prudkého svahu a pohon všech kol. Dle aktuálních podmínek je vůz také schopen reagovat na různé podmínky díky jízdním režimům Comfort, Eco, Dynamic, Off-Road a Individual (který umožňuje upravit jízdní charakter podle vašich vlastních požadavků).

V jízdě po městě pomůže systém City Safety s pomocným pilotem upozorňujícím na nebezpečí a automatickým bržděním, stejně jako navigační systém Sensus nebo Asistent pro jízdu v kolonách.

 

>> Naše kompletní nabídka vozů Volvo V90 ihned k dispozici

 

Recenze

Auto.cz: Volvo V90 Cross Country oficiálně: Oplastované kombi jako auto pro dobrodruhy

Novinky.cz: Volvo přichází s dobrodružně vypadající V90 Cross Country

Tyden.cz: V90 Cross Country: luxusní vůz, ale zvládá i náročné podmínky

Auto.idnes.cz: Volvo V90 CrossCountry nemá jen plastové svaly, vyvíjeli ho nanovo

 

Video