Únor 24, 2016

Vaše bezpečí je s technologií Opel Eye na prvním místě

Díky novým technologiím se náš svět stává jistým způsobem jednodušší a zároveň mnohem bezpečnější. Automobilka Opel išla na trh s novou a velmi užitečnou technologií Opel EyeJedná se v podstatě o šikovné 3 v 1. Co všechno tato technologie umí?

 

Monitoring dopravních značek

Může se stát, že vjemů, které se k vám ze silnice hrnou, je příliš mnoho. Tak vám občas unikne některá ze značek, které přikazují rychlost nebo zakazují předjíždění. Tahle technologie je v závislosti na světelných podmínkách schopna rozeznat tyhle značky až do vzdálenosti 100 metrů. Identifikuje ji a zobrazí vám ji na přístrojovém monitoru.

 

Opuštění jízdní dráhy

Mikrospánek je prevít, který někdy bohužel zapříčiní to, že člověk vyjede ze svého jízdního pruhu. Technologie Opel Eye monitoruje okolí vozidla a je schopna rozpoznat, kdy se nacházíte ve svém jízdním pruhu a kdy ne. V případě problému vás auto zvukovým signálem upozorní.

 

Vzdálenost od vozidla

Stává se vám, že jedete rychle a najednou se před vámi objeví pomalu jedoucí vozidlo? Kamera monitoruje vzdálenost vozidla jedoucího před vámi a v případě, že se dostanete příliš blízko, vás na to zvukovým signálem upozorní.

 

Podívejte se na krátké video, kde je vysvětleno, jak technologie Opel Eye funguje:

I s touto technologií ale nezapomínejte na dodržování základních pravidel bezpečnosti a věnujte se plně řízení vozidla.

Podívejte se na aktuální nabídku autorizovaného prodejce vozů Opel AUTO-STAIGER CZ.