Únor 15, 2016

Revoluce v bezpečnosti s vozy Volvo

My lidé si často myslíme, že doba, kdy naši práci převezmou roboti nikdy nenastane. Bohužel si příliš neuvědomujeme, že tato situace pomalu ale jistě přichází. Naštěstí však vědci a inženýři vyvíjí takové věci, které mají za úkol nás chránit a pomáhat nám. Jednou z nich je i bezpečnostní novinka od automobilky Volvo.

 

Víte, co je Non-Hit Car and Truck?

Projekt s názvem Non-Hit Car and Truck přemýšlel nad tím, jak omezit nehodovost vozů. Automobilka si totiž předsevzala, že od roku 2020 nebude v jejich nových vozech nikdo vážně zraněn. Vývojáři proto přišli s velmi elegantním nápadem. Každé vozidlo bude mít instalované speciální detekční senzory, které pokryjí 360° okolí automobilu. Ty budou neustále vyhodnocovat okolní situaci, sledovat jak se různé objekty kolem vozidla pohybují (další automobily, kola, osoby atd.) a následně tak reagovat na případné nebezpečí (zastavením, pootočením volantu aj.)

Vše je ještě ve fázi vývoje. Předpokládá se, že první automobil s technologií Non-Hit Car and Truck by na naše silnice mohl vyjet během následujících pěti až deseti let.

Podívejte se na krátké video pro lepší představu, jak tato technologická vychytávka bude fungovat:

Zajímá vás značka Volvo? Podívejte se na aktuální nabídku vozů na volvocars.auto-staiger.cz.