Červen 9, 2016

Opel Vivaro: hvězda mezi užitkovými vozy

Opel Vivaro je lehký užitkový vůz, který od svého uvedení na trh v roce 2001 patří mezi nejoblíbenější vozy v segmentu „Van-D“. V dubnu 2016 Opel oslavil výrobu vozu číslo 750 000.

 

Opel v segmentu užitkových vozů

160406-01Opel Vivaro je jedním z modelů, který stály za velkolepým návratem značky Opel do segmentu lehkých užitkových vozů. Těmito modely jsou kromě Vivara také modely Opel Combo a Opel Movano. Vivaro je však nejprodávanějším vozem v tomto segmentu, jen v roce 2015 vzrostl jeho prodej o 38 %.

„Modely Combo, Vivaro a Movano jsou důležitou součástí naší růstové strategie. Do roku 2022 plánujeme zvýšení prodejů lehkých užitkových vozů o přibližně 80 procent, z 83 000 vozů v roce 2013 na 150 000 kusů v roce 2022.“ prohlásil ředitel divize užitkových vozů automobilky Opel Steffen Raschig.

>> Máte zájem o koupi vozu Opel Vivaro? Podívejte se na aktuální nabídku AUTO-STAIGER CZ.

 

Čím je Opel Vivaro výjimečný?

Vivaro je univerzální model, který lze upravit podle požadavků zákazníka na užitkový vůz – může být skříňovou dodávkou, modelem Combi, dodávkou s dvojitou kabinou nebo podvozkem s kabinou. Kromě své univerzální funkčnosti je také elegantním a profesionálním vozem, které je pro své majitele reprezentativní vizitkou. Pro pohodlí cestujících nabízí například multifunkční sedadlo se stolkem, úložným prostorem a klipem na dokumenty, pro řidiče loketní i bederní opěrky a nastavitelný volant.

Vůz nejen že nabízí skvělý komfort pro cestující, ale také pomůže s převozem objemných nákladů. Jeho užitečné zatížení je až 1,2 tuny, délka nákladového prostoru je až 2,5 nebo 2,9 metru. Díky otvoru v přepážce můžete převážet náklad o délce až 4,15 metru. Ve voze jednoduše převezete tři europalety.

V celkových nákladech na provoz patří Opel Vivaro mezi špičku své kategorie a díky nejnižší spotřebě paliva a nízkým emisím CO2 pomáhá také životnímu prostředí. Pro vyšší efektivitu má motory s turbodmychadly a pokročilé biturbo motory. Pro optimální ekonomii provozu je možné využít Eco Mode.