Září 23, 2015

Opel Adam Cup 2015: Rally Jeseníky

Partnerský tým AUTO STAIGER – Hájek Rally Team – se v sobotu 19. 9. 2015 zúčastnil závodů Opel Adam Cup 2015: Rally Jeseníky v severomoravském městě Šternberk.

Čtvrtá soutěž populárních pohárových závodů, které přinášejí hodně vyrovnané souboje, se odehrála na tratích 9. Rally Jeseníky. Josef Peták s Alenou Benešovou vyráželi na Rally Jeseníky v roli průběžně vedoucí posádky XTG Opel ADAM cupu s cílem udržet si před finálovými soutěžemi toto umístění. Žlutý Opel ADAM Hájek Rally Teamu byl pečlivě připraven a celý tým očekával velkou bitvu, jak už předchozí soutěže poháru předznamenaly.

Celkem osm rychlostních zkoušek bylo na účastníky 9. Rally Jeseníky připraveno v okolí Šternberku a Rýmařova, a jak už název soutěže ukrývající jméno moravských hor napovídá, tak horský charakter měřených úseků byl pro všechny přítomné pořádnou výzvou. Těžké rychlostní zkoušky s mnoha zrádnými lesními úseky byly navíc těsně před startem soutěže ještě řádně zkropené deštěm a pro mnoho posádek se Rally Jeseníky stala doslova pastí. Se záludnostmi tratě se vypořádávala i posádka Hájek Rally Teamu ve složení Josef Peták – Alena Benešová, na jejichž snažení se přijel podívat i zástupce jednoho z partnerů týmu, společnosti AUTO – STAIGER CZ.

Podívejte se na video z průběhu rally.

Hned úvod v Jeseníkách posádce žlutého „Vilíka“ nevyšel úplně podle představ. Mohla za to kromě jiného ne úplně ideální volba pneumatik, kdy posádka spoléhala na rychleji osychající trať a na úvodních dvou rychlostních zkouškách ztratila. Odvážnější volba pneumatik se měla projevit už na nadcházejících dvou rychlostních zkouškách, které více oschly. Peták s Benešovou jednu z nich vyhráli, ale druhá byla kvůli těžké havárii jedné z posádek nakonec pro všechny účastníky ADAM cupu zrušena. V dalších rychlostních zkouškách už Pepík Peták na kluzké trati jen s obtížemi hledal recept na své soupeře, kteří předváděli parádní a vyrovnané výkony. Výsledek šesti Opelů ADAM cup, které v cíli Rally Jeseníky dělilo od sebe jen 26,2 vteřiny, mluví za vše. Takové závodění baví jak účastníky XTG Opel ADAM cupu, tak přihlížející diváky. Nic na tom, že tentokrát posádka Hájek Rally Teamu zůstala na posledním místě mezi poháristy.

Ctirad Hájek, majitel týmu, okomentoval závody takto: Gratuluji mladým jezdcům z ADAM cupu k jejich výkonům. Ať pořádně šlapou na plyn J Sláva vítězům, čest poraženým! Před další soutěží ve Vsetíně, kde se bude bojovat o další body v XTG Opel ADAM cupu, dělí nejrychlejší posádky Vraj – Vajďák a druhého Petáka s Benešovou jen pár bodů a bude se tedy bojovat až do konce. Děkuji paní Kutějové, marketingové ředitelce AUTO – STAIGER CZ, která přijela podpořit náš tým. Potěšil nás její zájem o celý ADAM cup. No, a držme si palce…