Červenec 27, 2016

Vše o novém sedanu Volvo S90: fakta, recenze, videa

S90 je největší a nejhonosnější Volvo, které automobilka vyrobila. Při jeho návrhu se spojila touha po elegantním designu s intuitivními pokrokovými inovacemi, aby vznikl vůz, který vyniká sebejistotou a komfortem.

 

Design

Volvo S90Exteriér nového Volva S90 vyniká elegantními liniemi a zaujmou také halogenová světla ve tvaru Thorova kladiva. Interiér byl navržen s ohledem na řidiče – palubní deska a středová konzola jsou natočeny směrem k němu. Koncepce palubní desky vychází z konceptu modelu XC90, a to včetně digitálního přístrojového štítu a vertikálně orientovaného tabletu infotainmentu. Ve voze najdete systém Sensus ovládaný dotekovým displejem nebo tlačítky přímo na volantu. Můžete takto naplno využívat veškeré funkce včetně navigace, konektivity nebo rádia.

V interiéru jsou kombinovány přírodní materiály s moderními technologiemi. Dekorativní obložení je ze severského dřeva a linie napodobují jednoduchý skandinávský styl s citem pro otevřený prostor a jednoduché tvary.

>> Chcete si vyzkoušet nové Volvo S90 na vlastní kůži? Objednejte si testovací jízdu!

 

Bezpečnost

Díky systému City Safety Volvo S90 bez problému rozpozná chodce, cyklisty i velká zvířata. Při hrozbě srážky vás nejprve varuje, pokud nereagujete, automaticky zabrzdí. Podpůrný systém pro jízdu v kolonách dokáže automaticky udržovat rychlost a odstup od vozu před vámi a vy si tak můžete dopřát pohodlnější jízdu. Volvo také jako první na světě vytvořila systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, který zabrání přejetí vodorovného značení vozovky, pokud řidič předtím nezapnul blinkr.

Samozřejmostí je asistent pro jízdu v pruzích nebo systém pro čtení dopravních značek.

 

Interiér Volvo S90Volvo S90 v číslech

  • délka x šířka x výška x rozvor (mm): 4963 x 1879 x 1443 x 2941
  • objem kufru: 500 l
  • hmotnost: 1800–2200 kg (podle pohonné jednotky)
  • motorizace:

benzínové motory: T6 AWD Drive-E 2 l (235 kW a 400 Nm), T8 Hybrid AWD 2 l (300 kW a 640 Nm)

naftové motory: D4 Drive-E 2 l (140 kW a 400 Nm), D5 Drive-W AWD 2 l (173 kW a 480 Nm)

Novinkou je systém Power Pulse, kterým je vybavena verze D5 s automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Dvoulitrový zásobník vzduchu pomáhá rychlejší odezvě motoru při sešlápnutí plynového pedálu.

>> Máte zájem o vozy Volvo? Podívejte se na naši nabídku.

 

Tipy na recenze

Autoweb.cz: Volvo S90 (2016) oficiálně, čekejte pouze čtyřválcové motory.

Auto.cz: Volvo S90 oficiálně: Pod kapotou čtyřválce a hybrid se 407 koňmi, debut v Detroitu (+videa).

 

Videa