Červenec 13, 2016

Nový Opel Zafira 2016: novinky a informace

Zafira charakterizuje variabilitu a komfort již od roku 1999, kdy automobilka Opel uvedla na trh svůj revoluční systém 7 sedadel. Těchto vozů se doposud prodalo více než 2,7 milionů, což svědčí o jejich vysoké kvalitě. Opel Zafira nové generace, který má na českém trhu termín prodeje listopad 2016, kombinuje známé prvky svých předchůdců a zároveň je doplňuje o nový dynamický vzhled exteriéru i interiéru a nový infotainment. Seznamte se se změnami, na které se můžete těšit u nové Zafiry!

Zafira nové generace ponese ty nejlepší prvky předchozích modelů, zejména flexibilní uchycení sedadel, ergonomická přední sedadla, adaptivní tlumiče pérování a integrovaný nosič jízdních kol

 

Nový Opel Zafira 2016Design

Design nové Zafiry určuje především sportovní tvarovaná maska chladiče a otvory pro přístup vzduchu v nárazníku. Spolu s čelními dynamickými světlomety ve tvaru dvojitého křídla tvoří maska chladiče jednotný grafický celek. Přední část Zafiry tak přebírá charakteristické prvky Astry nové generace a vytváří sportovní a zároveň dynamický vzhled.

 

Infotainment

Nová Zafira bude nabízet dva systémy infotainmentu (infozábavy) IntelliLink nejnovější generace s funkcemi Apple CarPlay a Android Auto pro integraci vašich chytrých telefonů. To znamená, že na cestách budete moci ovládat smartphone bezpečně pomocí ovládacích prvků vozu. Spolu s telematickými službami Opel OnStar takto bude ve voze zaručená optimální konektivita. Kromě toho bude nabízet také navigaci Navi 950 Intellilink a 4G LTE Wi-Fi hotspot, který umožňuje připojení až sedmi koncových zařízení.

 

Interiér

Interiér prošel podstatnými změnami. Displej infotainmentu byl nahrazen dotykovým monitorem, který imituje design špičkových tabletů. Byl snížen počet tlačítek na středové konzoli, díky čemuž získala palubní desku nový elegantní rozměr.

Nový Opel Zafira - interiérCelý interiér je řešen ergonomicky s ohledem na pohodlí řidiče i spolucestujících a má variabilní sedadla až pro sedm osob. Systém sedadel vytváří z nové Zafiry prostor pro celou rodinu i pohodlnou plochu pro práci. Sedadla řidiče a spolujezdce jsou nastavitelná v šesti směrech, ve voze najdete také modulární odkládací systém a držáky na nápoje. Do druhé řady sedadel si můžete pořídit systém sedadel Lounge Seating, který umožňuje přetvořit prostřední sedadlo v loketní opěrku a posunout sedadla tak, aby poskytly cestujícím nadprůměrný prostor pro nohy i ramena. Třetí řadu sedadel je možné buď sklopit, nebo zapustit do podlahy a vytvořit rovnou plochu.

Velkorysý prostor může zdůraznit panoramatické čelní sklo a střešní okno, které na sebe navzájem navazují a umožňují ničím neomezený výhled dopředu i nahoru.

 

Technologie

Nová Zafira disponuje novými adaptivními světlomety Full LED (AFL), které automaticky přizpůsobují rozložení paprsků světlometů podle situace a tím poskytují skvělou viditelnost a zvyšují bezpečnost při jízdě v noci. Jedná se o inteligentní multifunkční natáčecí přední světlomety. Ty pracují v závislosti na natočení volantu, rychlosti jízdy a míře otáčení vozu kolem svislé osy. AFL dynamicky osvětlují celý prostor před vozidlem tak, aby bylo osvětleno okolní prostředí do vzdálenosti 800 metrů, což je vzdálenost, na kterou můžete efektivně zareagovat i v případě překážky na vozovce, viz BESIP.

Prvotřídní asistenční systém řidiče Opel Eye monitoruje situaci kolem vozu, rozpoznává dopravní značky, monitoruje odstup vozu, varuje při vyjetí z pruhu a upozorní na hrozící srážku.

Tempomat Adaptive Cruise Control (ACC) umožňuje udržení nastavené rychlosti při dodržení stanoveného odstupu od před vámi jedoucích vozů, a to ve třech typech vzdálenosti (velké, střední, malé). K tomu mu dopomáhá maličký radar, který je umístěn v čelní mřížce Zafiry. Využijete jej na dlouhých cestách především na dálnici.

Adaptivní mechanický podvozek FlexRide pak přizpůsobuje tlumiče nejen vaší jízdě a vašim preferencím, ale také situaci na silnici. Stiskem tlačítka tak ovládáte nastavení jízdní dynamiky – systém nabízí řidiči 3 předvolené módy (Standard, Sport a Tour).

Další vylepšení, díky kterým bude jízda opravdovým komfortem, najdete také na profilu Nové Zafiry na www.opel.cz.

 

Motory

Motorová nabídky nové Zafiry bude stejně jako u ostatních modelů široká, můžete se těšit na kompletní nabídku spalovacích motorů, a to zážehových, vznětových i agregátů na LPG či CNG.

 

Cena a prodej

Aktuální ceník najdete ZDE.

Pro informace o prodeji nové Zafiry kontaktujte naše prodejce nových vozů Opel.