Únor 12, 2016

Nový Opel Mokka X bude uveden na trh v roce 2016

Model Opel Mokka je jedním z nejúspěšnějších modelů značky Opel. Na podzim 2016 Opel představil nový model této řady s názvem Mokka X.Opel Mokka X - v prodeji od říjan 2016 - AUTO STAIGER CZ

Od svého uvedení v roce 2012 sbírá řada Opel Mokka jen samé úspěchy. Sportovní vzhled, ideální formát a vyvýšené sezení z něj vytvořily jeden z nejpopulárnějších modelů svého typu.

Nový model této řady Opel Mokka X se poprvé představil na ženevském autosalonu začátkem března, v prodeji je od října 2016. Čím se liší od původního modelu? Především upraveným vnějším designem, interiérem a doplněním o infotainment nové generace. V nabídce modelu Mokka X se objeví nedávno uvedený „šeptající diesel“ 1.6 CDTI nové generace i nový zážehový čtyřválec 1.4 Direct Injection Turbo, který se bude kombinovat s automatickou převodovkou, systémem Start/Stop a pohonem všech kol.

>> Máte zájem o novou Mokku X? Podívejte se na nabídku autorizovaného prodejce.

Design modelu Mokka X

Přední část karoserie je na novém modelu sladěná s novým designem značky Opel. Mokka X se tak může pochlubit širokou horizontální maskou a předními i zadními světly s profilem bumerangu. Oproti prvnímu modelu má robustnější vzhled.

V interiéru dominuje přístrojový panel, který je inspirován modelem Opel Astra. Čistá palubní deska s horizontálním členěním má ve svém centru dotykový monitor s úhlopříčkou 7 nebo 8 palců (17,8 nebo 20,3 cm).

Technická specifikace

Mokku X si budete moct pořídit s novým motorem 1.4 Direct Injection Turbo, který se pyšní výkonemOpel Mokka X - Interiér - AUTO STAIGER CZ 112 kW /152 k. Pro perfektní zážitek z jízdy můžete mít tento čtyřválec také v kombinaci s šestistupňovou automatickou převodovkou, systémem Start/Stop a adaptivním pohonem všech kol. Systém pohonu všech kol a elektromagnetickou spojkou je velmi efektivní. Při rozjezdech se vůz dává do pohybu s aktivním pohonem všech kol, pak v závislosti na okolních podmínkách mění systém AWD poměr točivého momentu přenášeného na jednotlivé nápravy. Na suché vozovce tak pojedete se stoprocentním pohonem pouze předních kol, čímž se snižuje spotřeba paliva, na mokrých vozovkách nebo v náročnějším terénu se poměr rozdělí padesát na padesát na přední a zadní nápravu.

Dalším adaptivním prvkem jsou LED světlomety, které automaticky přizpůsobují dosah světelného paprsku aktuální situaci tak, aby řidič měl perfektně osvětlenou vozovku před sebou a zároveň neoslňoval řidiče v protijedoucích autech. AFL (Adaptive Forward Lighting) světlomety mají devět režimů pro různé situace, příjemné spektrum světla s přirozenými tóny a reagují rychle a přesně.

Lepší výhled vám zajistí také kamera Opel Eye s vyšším rozlišením, která má preciznější rozpoznávání dopravním značek Traffic Sign Assistant, systém monitorování odstupu a asistenční systém pro udržování jízdního pruhu Lane Departure Warning, který se aktivuje po překročení rychlosti 60 km/h.

Na výběr budou mít řidiči také mezi dvěma verzemi infotainmentu IntelliLink, který umožňuje dokonalou konektivitu a integraci smartphonu.

>> Podívejte se na kompletní nabídku  autorizovaného dealera značky Opel.