Červenec 19, 2017

Nový Opel Insignia 2017: technologie, foto a video

cq5dam-web-1280-1280Druhá generace úspěšného modelu Opel Insignia se chlubí špičkovou technikou, vyspělými multimediálními systémy, novými motory i parametry karoserie se součinitelem aerodynamického odporu dosahující hodnoty 0,26. Nabízený je ve třech karosářských variantách – pětidveřový hatchback s označením Grand Sport, klasické kombi Sports Tourer nebo Country Tourer stvořený pro jízdu mimo silnici s pohonem všech kol.

Tvůrci nové Insignie využili k její stavbě zcela novou platformu, díky které bude vůz až o 175 kg lehčí, o 29 mm nižší a o pět centimetrů delší. Zlepšeným jízdním vlastnostem nesporně pomohl i zvětšený rozvor o 92 milimetrů.

>>Máte zájem o vozy Opel Insignia? Objednejte si testovací jízdu.

 

Technické parametry

Jak jsme již zmínili, nový model byl navržen tak, aby měl lepší jízdní vlastnosti a agilitu ve vyšších rychlostech ve městě i při jízdě mimo vozovku. Tomu napomáhá také zdokonalený adaptabilní podvozek FlexRide s tlumiči pérování s nastavitelnou tuhostí, jejichž charakteristika se přizpůsobí charakteru vozovky a jízdním podmínkám, a to 500x za sekundu, tedy 30 000x za minutu. Každý řidič má možnost přizpůsobit chování vozu aktivací režimu Standart, Tour nebo Sport podle toho, jestli dává přednost pohodlí, nízké spotřebě paliva nebo sportovnímu charakteru jízdy.

V nabídce je nový zážehový motor o objemu 1,5 Turbo s výkonem 121kW, vylepšené 2,0 Tubro nebo přepracované 2,0 CDTi. Všechny splňují nejpřísnější emisní normy, mají vyšší výkon při nižší spotřebě paliva. Motory jsou kombinovány s manuálními převodovkami nebo novým osmistupňovým automatem od společnosti Aisin. Nechybí pohon všech kol s elektricky ovládanou vícelamelovou spojkou místo zadního diferenciálu a funkcí vektorování točivého momentu na jednotlivá kola.

 

Varianty

Jak jsme již zmínili, nová Insignia je nabízena ve třech karosářských variantách – pětidveřový liftback s označením Grand Sport, klasické kombi Sports Tourer a Country Tourer stvořený pro jízdu mimo silnici s technologií pohonu 4×4.

 

Nový Opel Insignia Grand Sport

Opel Insignia Grand SportNová vlajková loď značky Opel vyniká zcela novou architekturou, která nabízí posádce velmi prostorný interiér, atleticky vyhlížející exteriér a špičkovou aerodynamiku. Díky uspořádání prostoru ve voze a využití lehkých materiálů se podařilo snížit celkovou hmotnost vozu až o 175 kilogramů. Model chrakterizují čisté linie, příjemné povrchy a prvotřídní řemeslné zpracování, a to jak zvenčí, tak uvnitř vozu. Působivý je také objem zavazadlového prostoru, který je od 490 do 1450 litrů.

Grand Sport je vybaven oceňovanými technologiemi a asistenčními systémy, mezi které patří především systém pro udržování jízdního pruhu Lane Keep Assist, kamerový systém se záběrem 360°, asistenční parkovací systém Rear Cross Traffic Alert a adaptivní tempomat. I tento model je vybaven prémiovými předními sedadly s certifikátem pro zdravá záda AGR. Samozřejmostí je vyhřívání zadních sedadel či elektricky vyhřívané čelní sklo.

Motorizace, spotřeba, emise

Zážehový čtyřválec 1.5 Turbo

  • 104 kW (140 k), spotřeba: město 7,3 l/100 km, mimo město 4,7 l/100 km, kombinace 5,7 l/100 km; emise CO2: 129 g/km
  • 122 kW (165 k), spotřeba: město 7,0 l/100 km, mimo město 4,9 l/100 km, kombinace 5,7 l/100 km; emise CO2: 130 g/km

Zážehový čtyřválec 2.0 Turbo

  • 191 kW (260 k), spotřeba: město 11,5 l/100 km, mimo města 7,0 l/100 km, kombinace 8,6 l/100 km; emise CO2: jen 197 g/km CO2

Čtyřválec turbodiesel 1.6 CDTI

  • 81 kW (110 k), spotřeba: město 4,6 l/100 km, mimo město 3,6 l/100 km, kombinace 4,0 l/100 km; emise CO2: 105 g/km
  • 100 kW (136 k), spotřeba: město 5,1 l/100 km, mimo město 3,9 l/100 km, kombinace 4,3 l/100 km; emise CO2: 114 g/km

Čtyřválec turbodiesel 2.0 CDTI

  • 125 kW (170 k), spotřeba: město 6,7 l/100 km, mimo město 4,3 l/100 km, kombinace 5,2 l/100 km; emise CO2: 136 g/km

 

Nový Opel Insignia Sports Tourer

Opel Insignia Sports TourerNový Sports Tourer je prostorné kupé s pohodlným interiérem, příkladnou bezpečností a obrovským zavazadlovým prostorem, kterým předčí svého předchůdce o celých 100 litrů – nabízí objem až 1640 litrů.

Maximální pohodlí zajišťují příplatková ergonomická sedadla s certifikátem AGR (kampaň pro zdravá záda), která mají masážní funkci, ventilaci i paměť nastavení. Potěší také automatické otvírání zavazadlového prostoru řízené pohybovým senzorem. Jediným pohybem nohy pod zadním nárazníkem se dveře zavazadlového prostoru otevřou.

Pohodlí a bezpečnost posádky zajišťují technologie, mezi nimiž stojí za zmínku inovativní světlomety s LED diodami Opel IntelliLux, moderní asistenční systémy (systém pro udržování jízdního pruhu Lane Keep Assist, kamerový systém se záběrem 360°, adaptivní tempomat ACC, systém pro vyparkování vozu), systémy konektivity IntelliLink pro propojení systému s vaším chytrým telefonem a telematický systém Opel OnStar s mnoha funkcemi od přivolání k nehodě až po lokalizaci odcizeného vozu. Tento model je první vůz s tzv. aktivní kapotou. V případě, že se vůz střetne s chodcem, vůz automaticky nadzvedne kapotu, čímž sníží riziko poranění chodce. Dokonalý kontakt s okolím zajišťuje rozměrné panoramatické střešní okno.

>>Máte zájem o vozy Opel Insignia Grand Sport nebo Sports Tourer? Podívejte se na naši nabídku.

 

Opel Insignia Country Tourer

Country Tourer bude vypadat jako dobrodružné kombi Sports Tourer, bude ale vybaven pohonem všech kol a specifickým vzhledem ve stylu „off-road“. Bude určen především pro fanoušky zimních sportů, outdoorových sportů a všech zákazníků, které oceňují osobitý vzhled.

 

Opel Insignia GSi

Nový Opel Insigni a GSi je sportovní limuzínou, kterou ocení náročnější zákazníci hledající maximální zážitek z jízdy na různých druzích povrchů. Ten zajišťuje dynamický podvozek v kombinaci s pohonem všech kol a také osmistupňová automatická převodovka, kterou můžete ručně ovládat páčkou u volantu podobně jako u závodních modelů. V porovnání s limuzínou Insignia Grand Sport má tento vůz ještě lepší dynamiku, rychlost i výkon. To je způsobeno také váhou, která u Insignie GSi šla o 160 kg dolů (oproti srovnatelnému vozu předchozí generace). Schopnosti nové Insignie GSi byly průběžně zkoušeny a vylaďovánany na závodním okruhu v Nürburgringu, kde má Opel své testovací centrum.

Adaptivní podvozek FlexRide, kterým je Insignia GSi vybavena, dokáže přizpůsobovat charakteristiku tlumičů a posilovače řízení aktuálním podmínkám na silnici. Ovlivňuje také citlivost pedálu plynu a body, kdy se přeřazuje na vyšší nebo nižší stupeň. Stejně jako u ostatních variant vozu Opel Insignia může řidič i u GSi volit mezi nastavením podvozku „Standard“, „Tour“ a „Sport“. Navíc má ale Insignia GSi režim „Competition“, jenž umožňuje naplno využívat dynamický potenciál vozu s vypnutou kontrolou trakce a potlačenou funkcí stabilizačního systému.

 

Motorizace, spotřeba, emise

Novou Insignii GSi pohání turbodmychadlem přeplňovaný zážehový čtyřválec s přímým vstřikováním benzinu, který kombinuje příznivou spotřebu paliva s vysokým výkonem. Z objemu 2,0 l dává motor výkon 191 kW / 260 k, točivý moment se šplhá až k hodnotě 400 Nm. Spotřeba dle normy NEDC činí 11,2/100 km (město), 7,1 l/100 km (mimo město) a 8,6 l/100 km (kombinace). Emise COv kombinovaném cyklu činí 197 g/km.

 

Video