Únor 14, 2017

Nový Opel Crossland X: design, technologie a videa

Nový Opel Crossland X se připojuje v kategorii CUV k oblíbenému modelu Mokka X jako skvělá volba pro moderní rodiny a jízdu ve městě. Trojici modelů z rodiny X doplní nový Opel Grandland X, který bude uveden do kompaktní třídy (segment C) v letošním roce. Nový Crossland X ale byl představen už 1. února v Berlíně.

 

Design exteriéru

The new Opel Crossland XZ hlediska designu je nový Opel založen na výrazných a čistých rysech. Přední část karoserie charakterizuje výrazná maska chladiče s chromovanými lištami a charakteristickými denními světly z LED diod ve tvaru dvojitého křídla. Stejným tvarem se chlubí také vysoko posazená koncová světla. Crossland X má černé plastové obklady typické pro SUV, které doplňují lesklé stříbřité panely ve spodní části vozu.

 

Design interiéru

Interiéru dominuje dotykový monitor ve středovém panelu s úhlopříčkou 20,3 cm poskytující přístup k modernímu systému IntelliLink, jehož prostřednictvím ovládáte rádio, navigaci a na přání také telematický systém Opel OnStar poskytující bezpečnostní a informační funkce a Wi-Fi hotspot. Vůz nabízí také pohodlná posuvná zadní sedadla. Pokud je posunete dozadu, získáte více prostoru pro cestující; pokud je posunete naopak dopředu, výrazně zvětšíte zavazadlový prostor (ze 410 na 520 litrů).

 

Technické parametry a technologie

Vůz se vyznačuje nejen pohodlím a skvělou konektivitou, ale také širokým portfoliem zážehových, vznětových a LPG motorů.

Bezpečnost a pohodlí zvyšují také adaptivní světlomety AFL a kamera Opel Eye, která je základnou pro různé asistenční systémy. Mezi ty patří systém pro čtení dopravních značek Speed Sign Recognition, asistenční systém pro udržování jízdního pruhu Lane Keep Assist, tempomat s omezovačem rychlosti, systém pro detekci chodců s automatickým nouzovým brzděním Forward Collision Alert. Od roku 2018 bude systém spojen se systémem rozpoznání únavy řidiče.

Na přání může být vůz vybaven panoramatickou couvací kamerou, která zvětšuje úhel výhledu směrem dozadu za vůz. Parkování také usnadňuje parkovací automat Advanced Park Assist, který zaregistruje parkovací místo a sám do něj vůz nasměřuje. V zimních měsících řidič ocení vyhřívaný volant a vyhřívané přední okno.

>> Máte zájem o vozy Opel? Podívejte se na aktuální nabídku autorizovaného prodejce vozů Opel.

 

Rozměry vozu

Výška: 1590 mm

Šířka: 1765 mm

Délka: 4212 mm

 

Video