Srpen 18, 2017

Nové Volvo XC60 2017 je TU! Testujte ho mezi prvními

Dlouho očekávané luxusní SUV Volvo XC60 druhé generace (modelový rok 2018) je konečně tady! Tento model nahrazuje oblíbený vůz, který devět let od svého uvedení patřil mezi nejoblíbenější ve své kategorii středně velkých SUV. Premiéru mělo nové Volvo na ženevském autosalonu 7. března 2017.

 

Technologie – budoucnost bezpečnosti

Nové Volvo XC60Nová XC60 patří mezi nejbezpečnější vozy, které automobilka vyrobila. V bezpečnosti vyniká díky systému bezpečnosti pro jízdu ve městě City Safety, asistenčnímu systému varujícím před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu nebo informačnímu systému monitorujícím mrtvý úhel. Řidiče také potěší systém pro semiautonomní řízení Pilot Assist, který patří do volitelné výbavy. Systém si bere na starost řízení, zrychlování a brzdění na dobře značených silnicích v rychlosti až do 130 km/h.

Ze zábavních systémů je vůz vybaven kvalitním audio systémem Bowers a Wilkins, který poskytuje intenzivní poslechový zážitek s dokonale čistým vzduchem. Pro vaše pohodlí je vůz vybaven vzduchovým odpružením, které zajišťuje rovnováhu mezi komfortem a ovladatelností vozu.

 Chci si nové Volvo XC 60 vyzkoušet

 

Design – skandinávský styl

Nová XC60 je SUV, které je designováno tak, aby dobře sloužilo svému řidiči. Představuje poslední vývojový stupeň švédského dynamického SUV. Jeho exteriér má atletický robustní tvar. Mezi nejvýraznějšími rysy  patří dlouhá kapota, svalnaté lemy blatníků a krátké převisy. Stejně tak zaujmou světlomety ve tvaru Thorova kladiva, které slouží jako charakteristický znak definující tento model.

Interiér kombinuje pokročilé technologické vybavení s designovými doplňky, které vynikají použitými materiály (dřevo, původní kovové materiály) a krásně propracovanými detaily, jež jdou v souladu se skandinávským citem pro design. Centrem interiéru je dotykový displej, který s řidičem komunikuje intuitivně a přirozeně.

 Všechny skladové vozy Volvo XC 60

 

Motorizace

Škála pohonných agregátů zahrnuje naftový motor D4 o výkonu 190 koní, naftový agregát D5 s technologií PowerPulse a silou 235 koní. V nabídce bude také benzínový motor T5 o výkonu 254 koní a také agregát T6 přeplňovaný kompresorem a turbodmychadlem, který vládne silou 320 koní a max. točivým momentem 400 Nm. Nejvyšší motorizací bude plug-in hybridní agregát T8 Twin Engine s elektromotorem na zadní nápravě a celkovým výkonem 299 kW (407 k), který vyniká kombinací výkonu, efektivity a nízkých emisí. Nabízí zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,3 vteřiny.

KONFIGURÁTOR: Zvolte si v konfigurátoru motorizaci, barvu i výbavu a přizpůsobte si vůz svým představám.

 

Rozměry

Výška: 1658 mm

Délka: 4688 mm

Šířka: 1902 mm

Šířka se zrcátky: 2117 mm

Rozvor kol: 2865 mm

Rozchod předních kol: 1655 mm

Rozchod zadních kol: 1659 mm

 

Recenze a zajímavé odkazy

Autobible.cz: Ženeva 2017: Také Volvo XC60 nové generace má po premiéře. Hybrid je samozřejmostí

Auto.cz: Volvo uvádí novou generaci XC60 jako luxusní SUV (+video)

Autoforum.cz: Volvo XC60 2017 ukázalo vše, tohle bude nové nejprodávanější Volvo

 

Video


Nové VOLVO XC60 – Někdy nejvíc záleží na momentech, které se nestanou