Říjen 17, 2017

Nové Volvo XC40 2017: design, technologie, foto a video

New Volvo XC40 - exteriorVolvo XC40 ve faceliftu z roku 2017 je menším SUV, které doplňuje oblíbenou řadu vozů XC, kam již patří velké luxusní Volvo XC90 a středně velké Volvo XC60. Nový vůz směřuje do segmentu prémiových SUV vhodných pro městský provoz s vysokým standardem bezpečnosti a jízdního zážitku.

Automobilka vyzdvihuje, že oproti původními modelu má nové Volvo lepší využití prostoru a nabízí díky tomu spoustu praktického úložného prostoru, který ocení obyvatelé měst při každodenním cestování.

 

Technologie a bezpečnostní systémy

XC40 je prvním vozem značky Volvo, který je postavený na základě kompaktní modulární architektury (CMA) a má bohatou výbavu usnadňující jízdu a poskytující pohodlí. Vozy značky Volvo si vždy zakládají na špičkových bezpečnostních systémech, které byly již mnohokrát ověnčeny cenami. Volvo XC40 není výjimkou, a je proto vybaveno například asistentem pro jízdu v kolonách a semiautonomním řízením Pilos Assist II, poslední generací systému City Safety, systémem preventivní ochrany v případě nechtěného opuštění vozovky, systémem varování před křížením cesty jiným vozidlem s funkcí automatického brzdění nebo kamerou s výhledem do 360°. Samozřejmostí je intuitivní dotykový displej středové konzoly a skvělý audio systém s 13 zvukovými reproduktory.

 

Design: praktické městské SUV

Exteriér vozu má podle automobilky silný a výrazný charakter, který kombinuje mladistvý design s prvky typickými pro SUV. Jeho design byl inspirován spotřební elektronikou a také sci-fi filmy. Má vysokou světlou výšku, která poskytuje řidiči i cestujícím nadstandardní výhled, a velká kola, která si poradí s každým terénem.

Interiér nové XC40 byl upraven podle rozsáhlého výzkumu, kterým zjišťovala společnost Volvo potřeby a přání svých zákazníků. Výsledkem je například nový design úložného prostoru ve dveřích, do kterého se nyní vleze notebook, tablet nebo dvě láhve vody. Středový panel nabízí pohodlný držák nápojů, stejně jako běžné odkládací kapsy pro mince, karty nebo místo pro krabici papírových kapesníků. Ve středovém panelu najdete také praktický prostor pro uložení telefonu – ten je možné nabíjet bezdrátově i USB portem. Novinkou je praktický vyjímatelný odpadkový koš a výklopný háček v palubní desce, kam je možné zavěsit příruční nebo nákupní tašku. Úložný prostor se nachází také pod každým z předních sedadel.

Kufr je vybaven chytrým podlahovým systémem, jehož součástí je výklopná podlaha, která umožňuje využít celý prostor kufru, aniž by se podlaha musela vytahovat ven. Elektronický sklopný mechanismus sedadel umožňuje zákazníkům vytvořit ve voze stisknutím jednoho tlačítka kompletně rovnou podlahu.

 

Motorizace

Nafta

  • D4 AWD (194), aut (kola A)
  • D4 AWD (194), aut (kola B)
  • D4 AWD (194), aut (kola C)

Benzín

  • T5 AWD (247 k) aut (kola A)
  • T5 AWD (247 k) aut (kola B)
  • T5 AWD (247 k) aut (kola C)

 

Rozměry

Výška: 1952 mm

Délka: 4425 mm

Šířka: 1863 mm

Zavazadlový prostor: 479 litrů

 

Cena

Cena pro český trh začíná na 742 000 Kč.

KONFIGURÁTOR: Přizpůsobte Volvo XC40 svým potřebám

>>V případě zájmu o nezávaznou nabídku nás kontaktujte na prodej.volvo@auto-staiger.cz nebo na telefonním čísle 724 639 900. 

 

Recenze a zajímavé odkazy

Volvo XC40 už má oficiální české ceny. Je to „miliónové“ auto.

Volvo XC40 oficiálně: Rodina SUV se rozrůstá o nejmenšího člena. Čím zaujme?

Volvo ukázalo XC40, své nejmenší SUV

 

Video