Duben 28, 2016

Jezdci stáje Polestar Cyan Racing sbírají úspěchy

65Jezdcům stáje Polestar Cyan Racing (Fredrik Ekblom a Thed Björk) se podařilo dvakrát po sobě umístit do pátého místa v závodu Mistrovství světa cestovních vozů FIA 2016, a to na velmi náročné zmáčené trati maďarského okruhu.

Fredrik Ekblom byl po problémech v předchozím závodním víkendu na Slovensku nucen závodit s vyměněným motorem, a to aniž by si vůz pořádně vyzkoušel. Nakonec se po tvrdém boji umístil na čtvrtém místě. „Jsem velmi hrdý na svůj doposud nejlepší výsledek, kdy jsem na zcela novém okruhu v náročných mokrých podmínkách skončil s vozem, který je pro mě zatím nový, v první pětce,“ uvedl Ekblom.

Thed Björk se také potýkal s problémy, v pátek zmeškal testování, v prvním závodě startoval jako poslední a musel se stejně jako ostatní jezdi poprat také s kluzkým povrchem na okruhu. „Vzhledem k těmto podmínkám bylo zakončení víkendu tak blízko k vítěznému pódiu velkou satisfakcí. Ale nyní se chystám vrátit domů a stát se otcem!“ prohlásil Björk.

Alexander Murdzevski Schedvin, ředitel pro motorsport ve společnosti Polestar, hodnotil víkendové závody velmi kladně: „To, co náš tým za daných okolností dokázal, bylo neuvěřitelně inspirativní. Další v pořadí je závod na stísněném městském okruhu v Marrákeši, který bude od prvních tří závodů naprosto odlišný, a proto pro nás bude velmi vzrušující výzvou,“ oznámil. Následující závod WTCC se pojede 7.–8. května v Maroku na nově přestavěném okruhu v Marrákeši.