Říjen 12, 2016

Elektromobil Opel Ampera-e: informace a technické údaje

6S novým Opelem Ampera-e se stává minulostí největší problém, s nímž se potýkají elektromobily: omezený dojezd. Tento vůz dokáže překonat hranici 400 km bez nového nabití akumulátorů, čímž překonává další vozy v tomto segmentu o více než 25 %. Opel oficiálně představil nový vůz 1. října na autosalonu v Paříži a začne tento model vyrábět v roce 2017.

Nový Ampera-e bude určen do každodenního běžného provozu. Díky své nízké ceně a pohodlí je ideálním vozem pro širokou vrstvu zákazníků, kteří můžou bez obav naložit do vozu celou rodinu a vyrazit do městského provozu nebo na výlet. Dojezd elektromobilů při jízdě ovlivňovat faktory, jako je povrch silnice, jízdní styl řidiče nebo zatížení vozu, Opel Ampera-e v běžném provozu bez problému překoná 300 km.

 

Interiér

Nový Opel Ampera-e poskytuje dostatek prostoru pro pět cestujících i jejich zavazadla, a to díky praktickému uložení baterie, která je umístěná pod podlahou a je prostorově přizpůsobena tvaru vozu. Díky tomu sada baterií nezabírá prostor určený pro posádku nebo zavazadla. Zavazadlový prostor nového vozu je 381 litrů, což je více, než nabízejí ostatní vozy v segmentu elektromobilů.

 

Konektivita

Opel Ampera-e: The Range ChampionAmpera-e je vybavena telematickým systémem Opel OnStar, který nabízí různé asistenční služby i vytvoření Wi-fi hotspotu až pro sedm zařízení. Vůz má také zařízení infotainmentu s názvem Intellilink, který umožňuje propojení vozu s chytrými telefony, a využívat tak například seznam oblíbené hudby ve vašem telefonu.

 

Technické údaje

Sada baterií nového Opelu Ampera-e je složena z 288 lithium-ionových článků s celkovou kapacitou 60 kWh. Vůz disponuje dynamickým zrychlením, čímž si vůz nezadá se sportovními vozy, a to díky točivému momentu 360 Nm, který je k dispozici po prvním pootočení kol vozu. Z 0 na 50 km/h zrychlí tento elektromobil za 3,2 sekund; 80 na 120 km/h pak za 4,5 sekundy. Maximální rychlost je kvůli zajištění co nejdelšího dojezdu omezena na 150 km/h. Výkon trakčního elektromotoru je 150 kW/204k.

Zajímavý je také systém, který umožňuje za jízdy dobíjet baterie vozu díky volbě režimů jízdy. V režimu „Drive“ řidič uvolní pedál akcelerátoru a vůz dále pokračuje setrvačností, při které vůz dobíjí energii zpět do akumulátorů. Režim „Low“ zvýší brzdný účinek motoru a s ní i rychlost dobíjení baterií, v režimu „Regen on Demand“ je pak nastavena maximální rekuperace. Řidič volí mezi jednotlivými režimy za pomoci „pádel“ na zadní straně volantu.

>> Máte zájem o Opel Ampera? Kontaktujte nás.

Další informace

Tyden.cz: Ampera-e. Opel hovoří o revoluci mezi elektromobily

Autoforum.cz: Opel Ampera-e je venku, nabízí více než BMW i3 za méně peněz

Hybrid.cz: Autosalon Paříž 2016: Opel Ampera-e s dojezdem 500 km!

Auto.cz: Opel ukazuje, že Ampera-e je rychlejší… Než všechno

Autorevue.cz: Elektromobil Opel Ampera-e bude stejně rychlý jako modely OPC